•  

    (0284) 513 45 67

  •  

    dedeoglu@dedeoglukuyumculuk.com

DEDEOĞLU KUYUMCULUĞUN DOĞUŞU 1930 LU YILLARA DAYANMAKTADIR.
 

 


      1889 yılında doğan dedemiz  Mustafa Dedeoğlu 1912-1913 Edirne savunmasında bulundu.Büyük kahraman Mehmet Şükrü paşanın emri altında Türk tarihinin en büyük destanlarından birinin yazılmasına şahitlik etti.
 

 

      Daha sonraki yıllarda Çanakkale savaşına katıldı.Savaş dönüşü 1930'lu yıllarda Uzunköprü  gazi caddesinde manifatura, tuhafiye  işinin yanında çekmece kuyumculuğuna başladı.Çevresinde dürüst ve doğru kişiliğinle öne çıkan Mustafa Dedeoğlu  uzun yıllar , esnaflık hayatını sürdürdü.Çekmece kuyumculuğu ne demekti . Çekmece kuyumculuğu çeyrek küpe ,yarım  küpe , reşat veya hamit lira yada beşibiryerde alım satım işine deniyordu. O zamanlar taşrada vitrinde  ürün sergileme alanı yoktu. Vitrin veya camekanda ürün sergilenemezdi.

      Mehmet  Şükrü  Dedeoğlu , Mustafa Dedeoğlu'nun oğluydu.Mustafa Dedeoğlu  çok sevdiği komutanı  Mehmet Şükrü paşanın ismini oğluna  vermişti.  Mehmet Şükrü Dedeoğlu  1945 li yıllarda babasının mesleğine sahip çıkarak  devam ettirdi. Mehmet şükrü  Dedeoğlu  sade , dürüst ve doğru bir ticaret anlayışına sahipti.  Sektörün çekmece kuyumculuğundan , takı kuyumculuğuna dönüşmesine bizzat şahit olacaktı. İkinci nesil olan Mehmet Şükrü Dedeoğlu ,1981 yılına kadar ,parakende satış kuyumculuğu ticaretini, gazi caddesinde sürdürdü.

      Üçüncü kuşağın büyük abisi  İlker Dedeoğlu 1981 yılında mağazayı devir aldı.Müşteri memnuniyetine inanılmaz bir şekilde önem vererek ,firmanın ivmesini , yukarı doğru çıkardı. Ailenin de doğal olarak başına geçti. Ailenin ve firmanın lideri olarak zekası ve çalışkanlığını başarılı olmak gayesiyle ortaya koydu.  1986 yılında kutsal vatan hizmetini bitirip , abisinin yanına gelen , torun Mustafa  Dedeoğlu , iki kardeşin kader birliğinin başlangıcına imza attı.İlker ve Mustafa Dedeoğlu  kardeşler aynı dedeleri  Mustafa Dedeoğlu  ve de babaları  Mehmet Şükrü dedeoğlu  gibi çevrelerinde, dürüst  , doğru kişilikleri ile saygınlık  kazandılar.Firmanın parakende sektöründe ünlenmesine çalışkanlıkları ve mücadele güçleriyle katkı yaptılar.

     Müşteri memnuniyeti odaklı satış için , doğru tedarik ve doğru fiyat , politikalarına , çok önem verdiler. Hali hazırda  güler yüzlü takı  satışını ,  personelleriyle   birlikte uyguluyorlar. Dedeoğlu kuyumculuk çalışan personelleriyle beraber ,  aslında kocaman bir aile görüntüsü vermektedir.Bu nedenle de oldukça da başarılılar. Bu prensiplerle çalışan İlker ve Mustafa Dedeoğlu  kardeşler ,  Dedeoğlu kuyumculuğun  karakterini oluşturdular. Bu oluşum sonucu pazar hacimleri büyüdü. Etraflarındaki  il  ve ilçelerden gelen müşterilerine ,zengin çeşitleri , güleryüzlü ve güven verici tarzlarıyla hala hizmet vermektedirler.

     Dedeoğlu kuyumculuğun hizmetteki  amacı, firmamızın köklü geçmişini , modern geleceğe taşırken , Kurumsallaşarak , şube sayımızı artırarak , Müşterilerimizle elele karşılıklı güven ve de memnuniyetle daha da büyümektir.Bizimle alışveriş yapan her insanın , mutlu anılarla , aklında kalabilmek en büyük gerçek hedefimizdir.   Siz müşterilerimizin  içindeki duygularına ulaşabilmek bizim için çok önemlidir.O duyguları takıya dönüştürmek te bizim işimizin tacı olmalıdır.Dolayısıyla Dedeoğlu  kuyumculuğun var oluş amacı
İÇİNİZDEKİ  DUYGUYU  TAKIYA  DÖNÜŞTÜRMEKTİR